#Unikalna Olimpiada

22 października (piątek) zapraszamy na Unikalną Olimpiadę.

Miejsce imprezy: Hala w budynku Inno-Eko-Tech (konkurs Buda+); sale 34A i 18B; korytarz przed aulą C w budynku Innno-Eko-Tech

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

W Olimpiadzie będzie rywalizować 6 zespołów 5 osobowych.

Zgłoś zespół na Unikalną Olimpiadę

#Unikalna Olimpiada Unibep Days – opis

Co kryje się pod nazwami konkurencji? Już odpowiadamy! 🙂

LEGO ® GAME

Każdy inżynier, niezależnie czy uczestniczy w budowie domu czy projektuje ogromne zakłady przemysłowe, musi pracować w zespole. Zapraszamy do udziału w grze, która sprawdzi na ile Ty i Twoi kompani tworzycie prawdziwy Team. Czy podołacie wyzwaniom realizacji skomplikowanego projektu inżynieryjnego w zaawansowanej technologii mikromodułów z plastiku? Uwaga – termin realizacji jest bardzo wyśrubowany, a inwestor bywa chaotyczny i bardzo wymagający. Pamiętajcie: na każdym etapie prac kluczowa jest komunikacja. Cel zabawy: zbudowanie w 5 osobowym zespole inżynierów instalacji z klocków wg. instrukcji kierownika. Podołacie?

Dostępność: W konkurencji mogą brać udział wyłącznie zespoły #Olimpiady.
Miejsce: Sala 18B w budynku B WBiNŚ.

BUDA +

Praca inżyniera to przede wszystkim kreowanie świata. Zwykła budowa trwa od kilku do kilkudziesięciu miesięcy – zapraszamy was do udziału w przyśpieszonym projekcie budowlanym. My zapewniamy: projekt interesującej konstrukcji, narzędzia i materiały konstrukcyjne, wsparcie techniczne i szkolenie BHP. Wy zapewniacie: zgrany zespół gotowy na wyzwania. Celem jest stworzenie funkcjonalnych, drewnianych bud dla naszych czworonożnych przyjaciół. Zabawa łącząca przyjemne z pożytecznym – wasze konstrukcje zostaną przekazane okolicznym schroniskom. Dzięki Wam podopieczni schronisk spędzą zimę w lepszych warunkach i łatwiej znajdą nowy dom.

Dostępność: W konkurencji mogą brać udział wyłącznie zespoły #Olimpiady.
Miejsce: Hala w budynku Inno-Eko-Tech.

GIGA YENGA

Graliście kiedyś w Yengę? Prosta, łatwa i przyjemna gra zręcznościowo-logiczna w optymalizacje projektu konstrukcji z dodatkiem ryzyka katastrofy budowlanej. Przygotowaliśmy dla Was tą zabawę w makroskali. Zbierzcie ekipę i w bardzo krótkim czasie zbudujcie jak najwyższą instalację.

Mjøstårnet w norweskim Brumunddal – to najwyższy budynek wykonany z drewna – mierzy 85,4 m i ma 18 pięter. Sprawdźcie ile pięter będziecie w stanie zbudować Wy dzięki naszej Giga Yendze!

Dostępność: W konkurencji mogą uczestniczyć zarówno zespoły #Olimpiady, jak również wszyscy zainteresowani.
Miejsce: Korytarz przed Aulą C.

PODCHODY

Kompleks Politechniki Białostockiej jest bardzo rozległy i w wielu zakamarkach korytarzy można znaleźć ciekawe rzeczy – od plakatów promujących studenckie imprezy po prezentację budowy jednego z najnowocześniejszych laboratoriów badawczo-rozwojowych w Europie. Zapraszamy do wspólnego poszukiwaniu ukrytych na Politechnice zagadek, które można rozwiązać przy pomocy telefonu z aparatem. Śpieszcie się – inne zespoły też polują na Wasze punkty.

Dostępność: W konkurencji mogą uczestniczyć zarówno zespoły #Olimpiady, jak również wszyscy zainteresowani.
Miejsce: Zagadki zostaną rozwieszone po różnych zakamarkach Wydziału – Szukajcie! 🙂

MISTRZOWIE BUDOWNICTWA

Proces inwestycyjny wymaga zapewnienia wielu zasobów: czasu, ludzi, finansowania i materiałów budowlanych. Przygotowana specjalnie dla wszystkich amatorów inżynierii gra planszowa „Mistrzowie Budownictwa” pozwala na sprawdzenie swoich sił jako Generalny Wykonawca, który musi sprostać wyzwaniom stawianym przez rynek i pokonać konkurencję.

Dostępność: W grze planszowej mogą uczestniczyć wszyscy zainteresowani. Przygotujemy 4 wyspy dla 4 różnych rozgrywek. W jednej rozgrywce rywalizuje czterech graczy. Uwaga – jednym z uczestników może być członek zespołu #Olimpiady i zawalczyć o dodatkowe punkty dla swojej drużyny.
Miejsce: Sala 34A w budynku A WBiNŚ.

KIEROWNICY I DŹWIGOWI

Na budowie różnie bywa – a przynajmniej na budowie w tej zabawie. Raz jesteś kierownikiem, a raz robotnikiem. Wasz zespół będzie musiał w określonym czasie zbudować z drewnianych modułów osiedla wg określonych planów. Im więcej osiedli zbudujecie – tym więcej macie punktów. Kluczowa będzie komunikacja kierowników i refleks dźwigowych, bo projektów jest dużo, czasu mało, a dodatkowo wy często zmieniacie role!

Dostępność: W konkurencji mogą uczestniczyć zarówno zespoły #Olimpiady, jak również wszyscy zainteresowani.
Miejsce: Korytarz przed Aulą C.

 

Zgłoś zespół na Unikalną Olimpiadę

#Unikalna Olimpiada Unibep Days – program
8:30 – 9:20
Powitanie, wyjaśnienie zasad #Unikalnej Olimpiady – Aula C, szkolenie BHP

9:20 – 9:30
Wydzielanie zespołów, znakowanie

9:30 – 11:30
Lego Game – 3 zespoły A, B, C/ Buda+ rozgrywana przez 3 pozostałe zespoły D, E, F

11:30 – 11:40
Przerwa

11:40 – 13:40
Lego Game – 3 zespoły D, E, F / Buda+ rozgrywana przez 3 pozostałe zespoły A, B, C

9:30 – 14:30 (cały dzień)
Giga Yenga, Gra planszowa „Mistrzowie Budownictwa”, Gra „Kierownicy i Dźwigowi”, Podchody QR

14:30 – 15:00
Zliczanie punktów

15:00 – 15:20
Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród